Jdi na obsah Jdi na menu
 


Podpořené projekty

Podpořené projekty 2019

Výsledek obrázku pro ostrava jih logo

 

 

 

 

Název projektu

„My to zvládneme!“

Cíl projektu

Cílem projektu je aktivní využití volného času činorodými aktivitami a tím předcházení náznakům násilí a šikany. Naučit děti plnohodnotně využít svůj volný čas, vytvořit sounáležitost s kamarády, zdravě soutěžit, vážit si svého okolí, rozvíjet kreativitu.

 

Záměr

V letošním roce jsme se zaměřili na využití volného času dětí z důvodu neadekvátního trávení volného času dětí. Uspořádáním těchto volnočasových aktivit pro děti a jejich rodiče chceme ukázat, že volný čas se dá trávit i jinak než u televize, tabletů a počítačů. Následně by mohly tyto aktivity sloužit jako návod pro využití volného času dětí a jejich zaměření do budoucna.

 

Časový plán

Březen - duben 2019 – Máme šikovné ruce“

Červen 2019 – „Honba za pokladem“

Září - říjen 2019„Schovávaná v oblacích“

 

Výše finanční podpory:              25 000,- Kč

 

 

Podpořené projekty 2017/2018

 

 

Výsledek obrázku pro ostrava jih logo

 

 

 

 

 

Název projektu

 

„HURÁ ZA ZÁBAVOU“

 

Cíl projektu

Cílem projektu je aktivní a plnohodnotné využití volného času činorodými aktivitami, vytvořit sounáležitost s kamarády, zdravě soutěžit, vzájemně si pomáhat, vytvořit povědomí o mezilidských a morálních hodnotách.

 

Záměr

Smysluplným využitím a naplněním volného času dětí společně s rodiči, prarodiči a sourozenci lze předcházet neadekvátním aktivitám dětí a tím předcházet nežádoucím patologickým jevům, které se v poslední době často vyskytují. Tímto projektem chceme podpořit rozvoj mezilidských a morálních hodnot, předcházet všem náznakům násilí a šikanování a chceme dětem předat základní představu o tom, jak smysluplně trávit volný čas.

 

Časový plán

Březen – Duben 2018 – „Tvoříme bez obav“

Červen 2018 – „Veselé odpoledne na hřišti a zahradě“

Říjen – Listopad 2018 – „Hokusy - pokusy“ 

 

Výše finanční podpory:     30 000 ,- Kč

 

 

 

Podpořené projekty 2016/2017

 

Výsledek obrázku pro ostrava jih logo

 

 

Název projektu

 

„POJĎTE S NÁMI ZA POHÁDKOU“

 

 

Cíl projektu

Cílem projektu je naučit děti plnohodnotně využít svůj volný čas, vytvořit povědomí o mezilidských a morálních hodnotách, předcházet všem náznakům násilí a šikanování, získání základní představy o tom, co je dobře a co špatně, co se smí a co ne.

 

 

Záměr

Již v tomto věku děti snadno napodobují a přebírají postoje, názory a chování osob, s nimiž přicházejí do styku. A to nejen kladné, ale i ty záporné. Tím chceme podpořit rozvoj mezilidských a morálních hodnot, předcházet všem náznakům násilí a šikanování. Děti tak získají základní představu o tom, co je dobře a co špatně, co se smí a co ne. Zlo patří jen do pohádek! Všechny aktivity projektu budou napomáhat prevenci sociálně-patologických jevů.

 

 

Časový plán

Projekt je rozdělen do 3 částí s aktivní účastí všech dětí. Bude realizován v budově MŠ a na školní zahradě.

 

BŘEZEN  – „Udělej si vlastní loutkové divadlo“

 

ČERVEN – „Rytířská klání“

 

ŘÍJEN – LISTOPAD  – „Odvážná cesta kouzelným lesem“

 

 

Výše finanční podpory:   40 000,- Kč