Jdi na obsah Jdi na menu
 


květen 2017 u Motýlků

Co jsme dělali tento měsíc?  Hráli si a učili se. Poznávali jsme dopravní prostředky, třídili jsme je a malovali. Taky za námi přišla Městská policie a celá školka soutěžila v dopravní soutěži. Policie na nás dohlížela, jestli děláme všechno správně a upozorňovali nás na chyby, kterých jsme se dopouštěli. Ale my jsme ještě malí caparti a tak neznáme ještě všechno.

V měsíci květnu mají naše maminky svátek a my jsme jim proto vytvořili malá přáníčka s kytičkou.

Také jsme se zabývali našim zdravím. Protože naše těla jsou po zimě ještě oslabená a potřebujeme je procvičit, paní učitelky pro nás přichystaly různá cvičení – na nářadí, na cvičebních pomůckách, skákání panáka, prolézání, lezecká stěna, aj. Podívali jsme se jak vypadá naše tělo zevnitř, nakreslili jsem si obličej podle zrcadel a zazpívali, zatancovali.

Navštívili jsme lékaře, které předváděli naši milí kamarádi, nechali jsme se ošetřovat a samozřejmě, že jsme se střídali. Každý si vyzkoušel pacienta i lékaře.

Každý měsíc slavíme něčí narozeniny a výjimkou není ani měsíc květen. Náš kamarád měl narozeniny a přinesl nám super dort. Děkujeme a přejeme hodně zdraví a štěstí k narozeninám!

Příští měsíc červen je opět nabitý různými akcemi pro děti. 1. Června mají děti svátek, jedeme na výlet do Dinoparku, na školní zahradě „Cesta kolem světa“ a „Rytířská klání“, výlet do ZOO a další akce, která se určitě dětem a jejím rodičům bude líbit.