Jdi na obsah Jdi na menu
 


květen 2017 u Rákosníčka

Už se nám to krátí, prázdniny se blíží!

Květen byl krásný a slunečný a paní učitelky pro nás měly nachystánu spoustu aktivit. Celý měsíc jsme cestovali - na koloběžkách, autobusem, pěšky, prstem po mapě a po globusu a vydali jsme se i do vesmíru.

Naučili jsme se společně, jak se chovat bezpečně! Na školní zahradě a dopravním hřišti jsme plnili super úkoly, dokonce nás řídili na cestách strážníci a přijela nás natočit televize - jsou z nás mediální hvězdy, heč!

Taky k nám přijely dvě divadélka - Nafrněné značky - doplnili jsme si znalosti o dopravních značkách a Čtyři prasátka - to zas bylo o rodince, která se učila zdravě jíst a žít.

Ve školce probíhal zápis do školky, tak jsme malým kamarádům vyrobili dárečky a na maminky jsme taky nezapomněli, dostaly od nás srdce jako malované.

Přijeli k nám do mateřské školy kamarádi z polské školky. Provedli jsme je po třídách, kde jsme pro ně nachystali veselé soutěže a pak jsme s nimi odjeli do Světa techniky. Bylo to prima, chemické pokusy v divadélku, kde všechno bublalo, střílelo, hry v dětském koutku a ten řízek na oběd byl doooobrý!

A výlet do Kunína byl skvělý. Počasí vyšlo nádherně, prohlédli jsme si zámek, pohráli si s loutkami, dokonce jsme si někteří vyzkoušeli i kostýmy, zahráli nám pohádku o Honzovi a v zámecké zahradě nám ugrilovali párky. No, víme, že párky a řízky nejsou zrovna nejzdravější jídlo, ale občas můžeme, říkaly to ty prasátka v pohádce.

V červnu nás ještě čeká návštěva Polska, ZOO - asi 100,- Kč a besídka. A pak už se budeme jen válet na chatě nebo u moře, cpát se buchtami od babiček a řádit s kamarády.